Kiedy rodzice chcą rozszerzać dietę swojego dziecka i uczyć go samodzielnego jedzenia, mają z reguły szereg obaw związanych chociażby z tym, czy ich pociecha poradzi sobie nawet z pojedynczymi kawałkami pożywienia. Obawiają się także (i często nie bez powodów), że dziecko po prostu zakrztusi się pokarmem (na przykład owocami lub warzywami) w formie stałej. Jest na szczęście rozwiązanie, dzięki którym wszystkie te obawy można odłożyć na bok- a jest nim fresh food feeder. Od niedawna dostępny również u nas!

Co to jest fresh food feeder i jakie korzyści wynikają z jego używania?

Pierwszą i główną zaletą food feedera jest to, że umożliwia on dziecku całkowicie bezpieczne spożywanie jego ulubionych owoców i warzyw- jednocześnie eliminując groźbę zakrztuszenia się. Food feeder działa w pewnym sensie podobnie jak pokarm w tubce, który dziecko ssie i w ten sposób może bezpiecznie taki pokarm spożywać. Niestety, świeże owoce i warzywa w pokrojonych kawałkach stanowią pewnego rodzaju niebezpieczeństwo dla naszego malucha. Nieprzyzwyczajone i dopiero uczące się spożywania stałych pokarmów dziecko może nie być do końca przygotowane na samodzielną konsumpcję kawałków owoców czy warzyw. Food feeder ma specjalnie przygotowane nakładki do ssania, dzięki czemu możemy uczyć naszego malucha pierwszych kroków w świecie samodzielnego spożywania stałych posiłków.

W czym jeszcze może nam pomóc food feeder?

Oprócz bezpiecznego spożywania owoców i warzyw, silikonowa i fakturowana nakładka przynosi także ulgę maluchowi w okresie ząbkowania. Niejednokrotnie nasze klientki relacjonowały nam, że oprócz podstawowego przeznaczenia food feedera, spełnia on także dodatkową funkcję- funkcję gryzaka. Maluch może dowolnie gryźć wytrzymałą nakładkę, co ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy naszego dziecko do food feedera się po prostu przyzwyczai i zacznie go traktować także jako ulubiony gryzak 😊.

Budowa i higiena food feedera.

Food feeder jest wyposażony w wymienne, silikonowe końcówki. Dzięki temu, nie tylko sprawia on dziecku sporo radości, ale jest także bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości. Wystarczy zaledwie zwykła woda i parę kropel płynu, aby food feeder był całkowicie czysty i przygotowany do podania maluchowi.

Dla kogo jest przeznaczony food feeder?

Przede wszystkim, dla wszystkich dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Powyżej tego okresu, każde dziecko, które uczy się samodzielnego jedzenia powinno mieć food feedera w zasięgu swojej ręki- ułatwi mu to zdecydowanie konsumpcję pierwszych owoców i warzyw w stałej formie.