FAQ - najczęściej zadawane pytania - Sklep Babyzz

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów Babyzz i bursztynu.

Czym jest bursztyn

Bursztyn to skamieniała żywica drzewna ze starożytnych lasów. Bursztyn nie jest wytwarzany z soku drzewnego, lecz z żywicy roślinnej. Proces utwardzania bursztynu jest znany jako polimeryzacja, która utwardza żywicę przez wiele stuleci i czyni ją twardą i trwałą.

Skąd pochodzi bursztyn bałtycki?

Bursztyn bałtycki został wykonany z żywicy, która wydostała się z połamanych pni i gałęzi drzew. Krople żywicy spływały z drzew do rzek, gdzie stwardniały i zamieniły się w bursztyn. Razem z nurtem rzeki dotarł do Morza Bałtyckiego i zgromadził się wzdłuż jego brzegów. Polska jako kraj bałtycki jest bogata w złoża bursztynu. Cenimy go jako najpiękniejszy surowiec do wyrobu biżuterii, a przede wszystkim jako cudowny naturalny lek na wiele dolegliwości.

Jak poprawnie stosować biżuterię Babyzz?

Stosowanie i pielęgnacja

 • Biżuteria Babyzz jest zaprojektowana z myślą o dzieciach w wieku od 3 miesięcy do nawet 3 lat, warto jednak rozpocząć noszenie biżuterii jak najwcześniej, aby stopniowo przyzwyczaić do niej swoją pociechę.
 • Na czas snu, bursztynową bransoletkę Babyzz warto umieścić na kostce dziecka, pod śpioszkami.
 • Nasz bursztynowy naszyjnik załóż dziecku na szyję i pozostaw na czas, w którym dziecko jest pod Twoim nadzorem.
 • Bursztynową biżuterie można przemywać naturalnym mydłem i wodą.

Środki ostrożności

 • Należy pamiętać, że produkty Babyzz przeznaczone są do użytku tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.
 • Bursztynowa biżuteria nie zalicza się do leków ani wyrobów medycznych, w przypadku kiedy masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka skonsultuj się z lekarzem.
 • Biżuteria Babyzz nie służy do żucia ani wkładania do buzi!!
 • Jeśli dojdzie do połknięcia jakiegokolwiek elementu biżuterii lub wprowadzenia go do dróg oddechowych należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską!!

W jaki sposób biżuteria z bursztynu może mi pomóc?

Bursztyn zawiera „kwas bursztynowy”, naturalny środek przeciwbólowy i leczniczy. Gdy biżuteria z bursztynu zostanie rozgrzana przez ciało, kwas bursztynowy zostanie wchłonięty przez skórę, pomagając w łagodzeniu bólu. Bursztyn bałtycki stosowany od wieków był stosowany w różnych dolegliwościach od bólu ząbkującego (dzieci) do zapalenia stawów i zdrowego trybu życia (dorośli).

W jaki sposób bursztyn pomaga w ząbkowaniu?

Kiedy dziecko nosi bursztynowy bransoletkę lub naszyjnik na ząbkowanie wykonany w 100% z bursztynu bałtyckiego, ciepło ciała dziecka wyzwala uwalnianie olejku leczniczego (kwasu bursztynowego) do krwioobiegu. Uważa się, że kwas bursztynowy jest odpowiedzialny za większość korzyści, które zapewnia biżuteria z bursztynu podczas ząbkowania. Właściwości przeciwzapalne łagodzą zaczerwienione policzki i dziąsła, a uspokajające właściwości bursztynu pomogą uspokoić dziecko bez uciekania się do medykamentów.

Ile czasu potrzebuje bursztyn by zacząć działać?

Efekty z bursztynowej biżuterii mogą zacząć działać w ciągu kilku godzin. Ponieważ każde dziecko jest inne, dla innych może to potrwać do 1-2 tygodni. Ponadto, im większe ciało i zasięg problemu, tym dłużej może potrwać, aby zobaczyć różnicę. Podobnie jak przyjmowanie suplementu diety, nie odczujesz natychmiastowego efektu. Zwykle prosimy naszych klientów o zobowiązanie się do noszenia go przez 3 do 4 tygodni.

Czy moje dziecko może żuć naszyjnik?

Nie – biżuterii z bursztynu nie należy żuć ani jeść. Oferujemy szeroką gamę rozmiarów, aby zapewnić, że dziecko nie będzie mogło sięgnąć naszyjnikiem do ust.

Czy moje dziecko może nosić naszyjnik do łóżka?

Zalecamy, aby dziecko nosiło bursztynową biżuterię tylko pod nadzorem.

Bursztynowa biżuteria na ząbkowanie czy lekarstwa / maści

Tradycyjne naszyjniki z bursztynu z regionu Morza Bałtyckiego są mniej inwazyjnym lekarstwem na ból i skutki uboczne ząbkowania. Naturalny środek przeciwbólowy, bursztyn, pomoże uspokoić dziecko bez uciekania się do medykamentów.

Jakie są rozmiary bransoletek i naszyjników?

W Babyzz jedno z najczęstszych pytań, które otrzymujemy na co dzień, dotyczy rozmiarów naszych naszyjników i bransoletek dla dzieci. Wybierając rozmiar, mamy 3 główne zasady:

 • Naszyjnik musi mieć wygodną długość dla twojego dziecka. Radzimy użyć kawałka wstążki lub sznurka i ostrożnie owinąć go wokół szyi niemowlęcia, aby sprawdzić, która długość najlepiej pasuje.
 • Powinieneś być w stanie włożyć dwa do trzech palców między naszyjnik a szyję dziecka.
 • Naszyjnik NIE powinien być wystarczająco długi, aby dziecko mogło go włożyć do buzi, ponieważ bursztynu nie należy żuć!

Skontaktuj się z nami, jeśli nie jesteś pewien, co zamówić. Z przyjemnością omówimy, co jest dla Ciebie najlepsze i odpowiemy na wszelkie pytania.

Naszyjniki z bursztynu bałtyckiego – rozmiary:
30 cm, 31 cm, 32 cm, 33 cm, 34 cm.

Bransoletki z bursztynu bałtyckiego – rozmiary:
11 cm, 12 cm, 13 cm, 14 cm, 15 cm, 16 cm, 17 cm.

Jakie są różne kolory bursztynu?

Warto zauważyć, że bursztyn występuje w ponad 300 różnych odcieniach! W Babyzz oferujemy szeroką gamę kolorów bursztynu, od jaśniejszych odcieni bursztynu (kolor miodowy) do ciemniejszych (kolor koniak) oraz połączenie kolorów (Mix).

UWAGA: rzeczywiste kolory bursztynu w bransoletkach i naszyjnikach mogą się różnić od koloru ze zdjęcia w naszym sklepie internetowym. Jest to spowodowane dużą różnorodnością odcieni naturalnego bursztynu oraz ustawieniami monitora.

Jak długo działają naszyjniki z bursztynem?

Bursztyn jest skuteczny przez około 2 lata, w zależności od tego, jak się nim opiekuje. Z czasem może stać się kruchy i wyblakły, szczególnie jeśli zostanie wystawiony na działanie mydeł i kremów, perfum, chloru lub ciepła.

Czy bursztynowa biżuteria Babyzz może być noszona zarówno przez chłopców, jak i dziewczęta?

Oczywiście! Biżuteria z bursztynu bałtyckiego Babyzz została stworzona dla wszystkich. Nasza biżuteria nie tylko działa, ale wygląda fantastycznie!

Czy bursztynowa biżuteria działa dla dorosłych?

Absolutnie! Bursztyn bałtycki może również pomóc w innych warunkach, w tym:

 • Pomaga ciału leczyć się, przyspieszając proces regeneracji.
 • Wzmacnia układ odpornościowy w wspomaganiu leczenia infekcji ucha, gardła, żołądka i układu oddechowego.
 • Łagodzi bóle głowy, ból szyi, ból gardła i przekrwienie klatki piersiowej.
 • Pomaga pozbyć się zmęczenia i znużenia, poprawia pewność siebie.

Czy biżuteria z bursztynu jest bezpieczna dla mojego dziecka?

Zalecamy stosowanie całej biżuterii z bursztynu pod nadzorem. Bursztynowe naszyjniki są stworzone do noszenia, a nie do żucia! Rozciąganie lub ciągnięcie naszyjnika może złamać koraliki. Bursztyn pęka i łamie się pod zbyt dużym naciskiem i może potencjalnie powodować ryzyko zadławienia.

Zalecamy następujące czynności:

 • Rodzice powinni zawsze nadzorować swoje dziecko, noszące naszyjnik lub bransoletkę.
 • Zdejmij naszyjnik lub bransoletę, gdy dziecko śpi lub jest bez opieki. Jeśli chcesz, możesz założyć dziecku bransoletkę lub owinąć naszyjnik wokół kostki i bezpiecznie przykryć ubraniem.
 • Nie pozwól dziecku żuć naszyjnik lub bransoletki.

Prawdziwy czy sztuczny bursztyn?

Istnieje wiele testów, które można wykonać, aby ustalić, czy bursztyn jest naturalny czy sztuczny. W Babyzz cały nasz bursztyn jest w 100% certyfikowany i prawdziwy! Jeśli chcesz przetestować bursztyn, zalecamy „test flotacji”. Aby przetestować swój naszyjnik, wymieszaj roztwór 1 części soli z 2 częściami wody i umieść kawałek bursztynu w tej mieszance. Jeśli unosi się, to jest prawdziwy bursztyn bałtycki. Jeśli tonie, to jest dziełem człowieka.

Jak czyścić bursztyn?

Bursztyn można czyścić wodą z mydłem i miękką ściereczką. Każdy osobny kamień należy przetrzeć lekko wilgotną ściereczką. Nie zaleca się zanurzania kamieni bursztynu w wodzie. Następnie należy wytrzeć bursztyn do sucha miękką i suchą ściereczką. Bursztyn można również wypolerować oliwą z oliwek lub olejem migdałowym.

Czy biżuteria z bursztynu może być noszona w wannie?

W wannie można nosić bursztyn, jednak częste zwilżanie i suszenie może osłabić nitkę biżuterii. Unikaj noszenia naszyjnika w basenie lub w wannie z hydromasażem, gdzie substancje chemiczne są szkodliwe dla bursztynu. Jeśli naszyjnik wymaga umycia, używaj tylko ciepłej wody, bez mydła.

Skąd się wzięła marka Babyzz?

Babyzz to nowa marka, należąca do uznanej polskiej firmy Horfes sp. z o.o., która otworzyła swoje podwoje w 2014 roku. Firma Horfes z myślą o najmłodszych Klientach, w oparciu o ogromne doświadczenie w produkcji i sprzedaży produktów z bursztynem, uruchomił linię produktów Babyzz – bransoletki i naszyjniki na ząbkowanie, wykonane oczywiście z bursztynu.

Zespół Babyzz z pasją zapewnia każdemu klientowi niesamowity produkt i wspaniałą obsługę klienta!

Jakiej gwarancji udziela Babyzz?

Każdy nasz produkt bursztynowy, który oferujemy, pochodzi od dostawców bursztynu bałtyckiego najwyższej jakości z Polski. Każda biżuteria wykonana jest z naturalnego bursztynu bałtyckiego i spełnia wszystkie standardy jakości. Jeśli przy otwieraniu okaże się, że produkt jest uszkodzony / niekompletny, prosimy o powiadomienie nas w ciągu 72 godzin. Wadliwe elementy mogą zostać zwrócone na wymianę w ciągu 30 dni od daty zakupu. W przypadku towarów dostarczonych zgodnie z oczekiwaniami w nowym stanie, mamy politykę zwrotów wynoszącą 30 dni. Jeśli minęło 30 dni od zakupu, niestety nie możemy zaoferować zwrotu lub wymiany.

Jeżeli z jakiegoś powodu produkt ulegnie zniszczeniu to bezpłatnie jednorazowo wymienimy na nowy produkt.

Polityka zwrotów:

W przypadku towarów dostarczonych zgodnie z oczekiwaniami w nowym stanie, mamy politykę zwrotów wynoszącą 30 dni. Szczegóły dotyczące polityki zwrotów znajdziesz na stronie Zwrot.