Bursztyn- skąd się wziął? 

Bursztyn bałtycki powstał ponad 40 milionów lat temu z żywicy drzew rosnących w tak zwanym „lesie bursztynowym”. Dzisiaj, bursztyn bałtycki jest nam znany przede wszystkim z branży jubilerskiej: jako element biżuterii, ale też jako składnik eleganckich domowych ozdób. Ze względu na niepowtarzalną estetykę oraz historię powstania, bursztyn bałtycki zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście ulubionych kamieni w opinii Polaków.  

Medyczne zastosowanie bursztynu. 

Skarb Bałtyku (bo tak jest często nazywany) ma też wiele innych, często zapomnianych zastosowań. Mało kto zdaje sobie sprawę z jego szczególnych właściwości- od wieków bowiem, w medycynie ludowej, używano bursztynu jako substancji wspomagającej leczenie wielu dolegliwości i chorób.  

Obecnie, na jego bazie wytwarzane są rozmaite maści na reumatyzm czy owrzodzenia. Działa antytoksycznie, ma swoje zastosowanie w terapii chorób gardła i oskrzeli. Kwas bursztynowy także całościowo wzmacnia organizm, wpływa na poprawę pamięci, pomaga w ustabilizowaniu przemiany materii, a nawet opóźnia starzenie. Jest również stosowany jako środek przeciwzapalny.  

Bursztyn a ząbkowanie. 

Jednakże bursztyn może mieć zdecydowanie szerszą gamę zastosowań. Bardzo popularne w krajach zachodniej Europy oraz w Stanach Zjednoczonych, jest stosowanie bransoletek i naszyjników z bursztynu jako skutecznej pomocy podczas okresu ząbkowania u dzieci.  

Od lat naszyjniki i bransoletki z bursztynu są wykorzystywane w celu uśmierzenia bólu podczas tego trudnego dla każdego malucha okresu. Noszone akcesoria przynoszą pozytywne zmiany w zachowaniu dziecka, które są widoczne niemal z dnia na dzień- co tłumaczy popularność bursztynu w krajach zachodnich. Warto dodać, że w niemal całej Europie i w Stanach Zjednoczonych są one dostępne w aptekach, a polecają je doświadczeni aptekarze. 

Jakie są opinie konsumentów? 

W Internecie powszechne są opinie rodziców, którzy potwierdzają skuteczność bransoletek i naszyjników z bursztynu w redukcji  bólu dziecka w okresie ząbkowania. Szczególnie mamy (które mają swoje pociechy na oku niemal przez 24 godziny na dobę), widzą diametralną wręcz różnicę w zachowaniu dziecka, któremu zostały założone tego typu akcesoria. A któż zna swoje pociechy lepiej, niż ich własne mamy?  

Co możemy zyskać dzięki bursztynowym akcesoriom? 

Ponadto, zadowolone klientki bardzo często w swoich relacjach opisują, że oprócz znacznej poprawy w samopoczuciu i zachowaniu dziecka, poprawie uległa także cała atmosfera domowa i relacje z partnerem. Kiedy dziecko jest spokojniejsze, rzadziej płacze i jest bardziej skłonne do zabawy, bezdyskusyjnie zyskuje na tym cały dom.  Zarówno maluch, jak i rodzice spokojniej śpią, przez co każdy kolejny dzień rozpoczynany jest z pełnym zapasem energii. Przede wszystkim jednak- dzięki bursztynowym akcesoriom możemy sprawić, że życie naszej pociechy będzie po prostu szczęśliwsze. A to jest bezdyskusyjnie najważniejsza wartość, którą troskliwa mama może dać swojemu dziecku. W odniesieniu do relatywnie niskiego wydatku, powinna to być jedna z głównych propozycji wartych głębszego rozważenia dla każdej, troszczącej się o swoje dziecko mamy.